21. geologická vycházka

Drazí milovníci geologických dobrodružství,

tentokrát se vydáme na dalekou cestu, abychom navštívili sousedy na sedlčansko-krásnohorském ostrově. Tento ostrov je takovou zmenšeninou prvohorní části Barrandienu, po které jsme chodili při minulých vycházkách. Kdysi jsme byli součástí jednoho moře a ke Krásnohoským a Sedlčanským jsme mohli snadno doplout na návštěvu. Ale před 300 miliony lety začalo našim sousedům doslova hořet pod zadkem a při teplotách kolem 800 °C nutně podlehli změnám, kterých jsme byli v centrálním Barrandienu ušetřeni.

Zvu vás tedy na sobotní návštěvu na sedlčansko-krásnohorský metamorfovaný ostrov. Sjedeme se 26.10.2019 v 10:00 na terénní základně Speleoklubu Týnčany u Divišovy jeskyně (klikni mapa), kde se nás ujme místní speleolog a tramp Josef „Čochtan“ Černý.

Vezměte si pevnou obuv, oblečení, které si můžete trochu ušpinit (nebo montérky na převlečení), svítilnu, můžete si vzít i vlastní přilbu, … svačinu.

Vycházka je fyzicky nenáročná, jen exkurse do jeskyně zahrnuje jisté akrobatické prvky. Kromě vlastního občerstvení se nabízí restaurace v nedalekých Petrovicích. Ukončení akce předpokládáme mezi 15-16 h

Na viděnou se těší

Mgr. Alena Sahánková, knihovna Všenory

a

Filip Stehlík, průvodce

 

Krajina kolem Týnčanského krasu. Pohled ze svahu vrchu Zbirov směrem k jihozápadu. (Foto: F. Stehlík, 15.10.2019)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je terraetaqua. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *